Az elmúlt félév bestsellerei – lapozd végig a Scolar sikerlistáját!

Irodalmi újdonságokkal és az elmúlt évek szépirodalmi és ismeretterjesztő bestsellereivel találkozhatunk, ha megnézzük az első féléves sikerlistánkat. A regények közül továbbra is Nelio Biedermann Lázár című könyvét vette le a legtöbb olvasó a polcról, míg az ismeretközlő kategóriában a Bakancslista sorozat kötetei a legnépszerűbbek. Ez itt a Scolar felnőtt irodalmi sikerlistája az elmúlt hat hónapból.

 

 

Ismeretterjesztő könyvek

Az ismeretterjesztő könyvek között évek óta az egyik legnépszerűbb olvasmányunk a Bakancslista-sorozat. A hazai és az országhatárokon túli helyszínekkel foglalkozó Kocsis Noémi köteteiben rövid, de annál érdekesebb leírásokat tesz az említésre méltó ismert és kevésbé ismert látnivalókról. Legutóbbi könyvében 500, a mai országhatárokon kívül helyezkedő, ám magyar vonatkozású látványosságot mutatja be nekünk. A Bakancslista – Határtalanul a sikerlista harmadik helyét foglalja el. Szerzőnk másik két kötete is szerepel a listánkon. A Bakancslista – Legendás Magyarország a hatodik, a Bakancslista – Magyarország című könyv a hetedik helyen szerepel.

És melyik két könyv szerezte meg a sikerlista dobogójának első és második helyét? Az élen egyik legnépszerűbb hazai írónk, Tisza Kata Intimitás és hasadás című könyve végzett. Az interkulturális pszichológiai szakértő legújabb könyvében a szakmai keretezés és a fiktív történetmesélés mellett pszicholírás könyveinek zárásaként számot vet saját önátveréseivel, sebezhetőségével és metamorfózisaival is.

A második helyen lévő kötet is egy különleges utazásra hív bennünket, mégpedig az ősi Kínába, hogy megtanuljuk a keleti ország orvoslásának módszereit. Dr. Misha Ruth Cohen A kínai orvoslás kézikönyve című művében az ide kapcsolódó módszertan hatékony megoldásait mutatja be az az akupunkturától az étrendterápiáig.  

 

A tizenöt legnépszerűbb ismeretterjesztő kötet sikerlistája:

1. Intimitás és hasadás

2. A kínai orvoslás kézikönyve

3. Bakancslista  Határtalanul

4. Fogyás és az inzulinrezisztencia – Kódold újra a tested 8 nap alatt!

5. Asszertivitás

6. Bakancslista  Legendás Magyarország

7. Bakancslista  Magyarország

8. Itália ezer arca

9. Bakancslista  1000 kihagyhatatlan úti cél a nagyvilágból

10. Kínai gyógyászat a lélek számára

11. Bakancslista  Kastélyok, várak, kúriák

12. Szülés oxitocin nélkül

13. Hogyan éljünk japánul

14. Hitler emberei – A Harmadik Birodalom arcai

15. Asszertivitás a mindennapokban – Az együttérző önérvényesítés zsebkönyve

 

 

 

Irodalom

Egy regény mind felett. Így is jellemezhetnénk Nelio Biedermann Lázár című könyvét, amely nemcsak az Ünnepi Könyvhét egyik legnépszerűbb kötete lett, a Libri, a Líra és a Bookline sikerlistáin, illetve a webáruházunkban és a boltunkban is az egyik legnépszerűbb regény lett. A magyar származású szerző második kötete a híres író, zenész Patti Smith szerint „kifinomult és mesteri bizonyítéka annak, hogy egy rendkívül tehetséges fiatal író jár közöttünk.” A Lázár egy magyar nemesi család több generáción átívelő történetét és hanyatlását meséli el a viharos 20. századi események hátterében egészen 1956-ig. A fiatal svájci író egy új generáció friss hangja, regénye egyszerre modern és időtlen. A mű mesterien teremt atmoszférát: a családi rezidencia, valamint az azt körülölelő, baljósan sötét, mesebeli erdő élénken kelnek életre az olvasó előtt, miközben a regény finoman kikacsint Gabriel García Márquez és Thomas Mann világára. 

A kötet 2025-ben először a nyugat-európai olvasókat nyűgözte le: közel négy hónap alatt, több mint 200 000 példányban kelt el a könyv, a Frankfurti Könyvvásár a „Vásár könyvé”-nek választotta, a könyv filmjogait az HBO forgalmazásában megtekinthető, nagy népszerűségnek örvendő Babylon Berlin sorozat készítői nyerték el.

A második és harmadik helyezett két hazai kortárs kötet lett. Előbbi Dobray Sarolta Üvegfal című regénye, amely egy írói bravúrral megpróbálja párhuzamosan a két főszereplő, Léna és Péter szemszögén keresztül követni az egyre örvényszerűbb eseményeket. Hiszen mindenki sérült, vagy így, vagy úgy. Ki úgy, hogy bánt, ki úgy, hogy hagyja, hogy bántsák. Ki végzetesebben, ki kevésbé, ki gyógyíthatóan, ki gyógyíthatatlanul.  Van, aki öl a végén, és van, akit megölnek. Talán csak szerencse kérdése az egész? A regény alapjául szolgáló nagy sikerű sorozatot több százezer olvasó követte a nyomtatott Nők Lapja hasábjain kilenc hónapon át, 2020 áprilisától az év végéig. A könyv e sorozat duplájára bővített változata.

A dobogó harmadik fokán Tisza Kata novelláskötete áll, A semmi megszelídítése, amelynek szövegei a SEMMI elnevezésű énállapot köré csoportosuljak. Ez egy olyan köztes létállapot, ami a VALAMI után jön, de még nem mutatja az előttünk álló mindenséget, sőt úgy érezzük, minden annyira töredezett, hogy EGÉSZ talán már nem is lehet. Sosem volt ilyen nehéz felkelni reggel és másnap újra felkelni és harmadnap még egyszer, mert már nem látunk magunk előtt semmit… Ekkor van a legnagyobb szükség önmagunkra. A semmi mélységes űrjének a megszelídítésére, a betöltésére. Ez a folyamat inkább belülről, mintsem kívülről kínálja a kapaszkodókat, és a szereplők, akik mind a semmiben találják magukat, elindulnak önmaguk felé, egyszer csak.

 

A tizenöt legnépszerűbb irodalmi kötet sikerlistája:

1. Lázár

2. Üvegfal (új kiadás)

3. A semmi megszelídítése

4. Távoli rokonok

5. Semmi (5. kiadás)

6. Semmi (ünnepi díszkiadás)

7. Fillenbaum néni hosszú árnyéka

8. A dolgok és amik a mögöttem lévő dolgok mögött vannak

9. Amit a világról tudni kell

10. 1984

11. Szakáll Péter illúziói  Emberfüggések és szabadulások

12. Elmentem az öcsémhez

13. Életem – Hiszek a végtelenben (3. kiadás)

14. Vesszőfutás

15. Hipnózis 6-kor

 



Kapcsolódó cikk

 

Közönségkedvenc könyvek az Ünnepi Könyvhétről

Idén is kiadókkal, szerzőkkel és olvasókkal telt meg a budapesti Vörösmarty tér és környéke. Minden évben kíváncsian figyeljük, hogy milyen könyvek iránt érdeklődnek a legtöbben az Ünnepi Könyvhéten. A felnőtt könyvek esetében kiadónk bestsellere, Nelio Biedermann Lázár című regénye került az első helyre, a gyerekkönyvek között pedig Ulrich Hub népszerű meséje, a Sánta kacsa, vak tyúk lett a közönségkedvenc. De nézzük, hogy alakul a teljes lista, mutatjuk a Könyvhét legnépszerűbb címeit!

Elolvasom

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Életmód Pszichológia Szépirodalom

Ezeket is ajánljuk:

Szerző:Shi Heng Yi

Shaolin Spirit – Uralkodj az életeden

Borító ár
Online ár
8.978 Ft
Szerző:Erlend Loe

Amit a világról tudni kell

Borító ár
Online ár
4.499 Ft

Itália ezer arca – Titkok, kalandok és dolce vita

Borító ár
Online ár
6.296 Ft
Szerző:Nick Thorpe

Utazás a Kárpátokban – Gyalogtúrák Európa utolsó vadonjában

Borító ár
Online ár
6.278 Ft
Szerző:Erlend Loe

Vesszőfutás

Borító ár
Online ár
4.496 Ft